غیاب ,حضور ,دستگاه ,ساعت ,کارتی ,کارت ,دستگاه حضور ,بدون تماس ,غیاب کارتی ,کشیدن کارت ,دستگاه ساعت ,غیاب کارتی چیست؟

⭕️⭕️  دستگاه حضور و غیاب کارتی چیست؟

 

دستگاه حضور و غیاب، حضوروغیاب کارتی،قیمت حضور و غیاب، پارس گارد

بعد از دستگاههای حضور و غیاب پانچی اولین دستگاه حضور و غیاب کامپیوتری به بازار عرضه شدند. که شامل دستگاهی بود که پس از کشیدن کارت بارکدی به آن ورود و خروجها در حافظه سیستم ذخیره میشدند و پس از تخلیه اطلاعات به کامپیوتر توسط نرم افزار مخصوص حضور و غیاب پردازش میشدند. در آغاز ساخت این سیستم ها برنامه ها تحت Dos طراحی شده بودند و انعطاف کمی را داشتند.
اما امروزه نرم افزار دستگاه حضور و غیاب اغلب تحت ویندوز طراحی میشوند و اطلاعات بسیاری را از این ورود و خروجها در اختیار مدیران قرار میدهند.
در این سیستم ها (کارتی) به هر یک از پرسنل کارتی اختصاص داده میشد که بارکد ثبت شده روی آن شماره منحصر به فردی را به فرد اختصاص میداد. و از روی همین شماره که اصطلاحا شماره کارت یا شماره تردد نامیده میشود اطلاعات ورود و خروج افراد از هم تفکیک می شد.

دستگاه حضور و غیاب کارتی در انواع مختلف طراحی شدند مانند:
۱- ساعت های بارکدی حضور و غیاب (با کشیدن کارت بارکد به ریدر ساعت ورود و خروج ثبت میشود)
۲- ساعت های کارتی حضور و غیاب بدون تماس (با گرفتن کارت بدون تماس در فاصله حداکثر ۱۰ سانتی متری کارتخوان دستگاه ساعت تردد فرد ثبت میشود)
۳- ساعت های حضور و غیاب کارتی مغناطیسی ( با کشیدن کارت به کارتخوان مغناطیسی دستگاه ساعت ثبت می شود)
۴- ساعت های حضور و غیاب بدون تماس با تگ (تگ یه قطعه مانند جا سوئیچی و یا هر شی دیگری که در داخل آن یک مدار بدون تماس جا سازی شده میباشد که همانند کارت بدون تماس با گرفتن آن مقابل دستگاه ورود و خروج فرد ثبت میشود مقاومت آنها معمولا بسیار بیشتر از کارتها میباشد)

منبع اصلی مطلب : شرکت پارس گارد
برچسب ها : غیاب ,حضور ,دستگاه ,ساعت ,کارتی ,کارت ,دستگاه حضور ,بدون تماس ,غیاب کارتی ,کشیدن کارت ,دستگاه ساعت ,غیاب کارتی چیست؟
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : دستگاه حضور و غیاب کارتی چیست؟